Пінополіуретан (ППУ) як найбільш ефективний різновид теплової ізоляції

попередньо ізольована трубаІзольована труба Ізоком

Труба ППУ ПЕ є найбільш поширеним видом попередньо ізольованих труб – виробів, на які теплова ізоляція наноситься завчасно – до початку монтажу теплотрас та інших видів трубних магістралей. Виготовлення ізоляційного покриття і зовнішньої захисної оболонки в заводських умовах дозволяє гарантувати необхідні технічні характеристики, високу якість, надійність і тривалий термін служби всіх видів ізольованих труб.

Разом із трубами в металевому кожусі з листової оцинкованої сталі (ОЦ) труба ППУ ПЕ становить групу виробів, що ізолює покриття яких виконано з пінополіуретану. Безумовною перевагою цього спіненого полімеру перед іншими видами ізоляційних матеріалів є гранично низький коефіцієнт теплопровідності. Крім того, не менш важливою властивістю ППУ ізоляції є можливість експлуатувати утеплені труби при температурах до + 150 ° C.

Для чого труби ППУ ПЕ оснащують захисною оболонкою

Пінополіуретан – досить міцний матеріал, тому ділянки тепломереж в сухих приміщеннях можна було б монтувати з ППУ труб без додаткової захисної оболонки. Але властивість ППУ ізоляції вбирати воду стало причиною того, що всі труби, які використовуються для будівництва заглиблених в землю безканальних трубопроводів, повинні бути повністю ізольовані від підземних вод. Крім загрози корозійного пошкодження металевих труб, при намоканні пінополіуретану істотно погіршуються його теплоізоляційні властивості.

Утеплення і герметично захищена від води труба ППУ ПЕ – це стандартна металева труба, на яку нанесена теплова ППУ ізоляція, а поверх її – міцна оболонка з поліетилену. У реальних умовах виробництва послідовність нанесення ізоляції дещо інша – спочатку виготовляється циліндрична полімерна оболонка, всередину якої поміщається основна робоча труба. І тільки потім – в порожнину між оболонкою і трубою вводяться відповідні хімічні компоненти, реакція яких призводить до утворення ППУ ізоляції.

Переваги використання ізольованих труб ППУ ПЕ
При експлуатації підземних трубопроводів, для прокладки яких використовувалася труба ППУ ПЕ, вдається значно знизити втрати теплової енергії. У порівнянні з використовувалися раніше рулонними матеріалами ефективність теплозахисту з пінополіуретану в 2-3 рази вище. Не менш важливо, що труба ППУ ПЕ герметично ізольована від води – термін служби захищених від проникнення вологи металевих труб продовжується до 50 років.

Крім випадків аварійного пошкодження зовнішньої оболонки, труба ППУ ПЕ надійно захищена від корозії. Поліетилен є діелектриком, тому металевим трубам не загрожують блукаючі струми, які в звичайних умовах є головним винуватцем корозії поміщених під землю металевих конструкцій. Так як труба ППУ ПЕ забезпечує тривалий термін роботи теплотрас без серйозних аварій, вдається щорічно економити значні кошти на їх обслуговуванні і ремонтах. У масштабах країни – це сотні мільйонів гривень.

ПЕ труби виробництва «Ізоком Україна» – максимум якості та доступних цін

Технологічна дисципліна, багаторічний професійний досвід всього персоналу компанії «Ізоком» дозволяють нам задовільняти вимогам найсуворіших стандартів. Всім оптовим покупцям гарантуємо істотні знижки, зручні умови відвантаження і доставки.

Труба ППУ ПЕ від «Ізоком» – вигідний товар і незамінне джерело економії фінансів на всіх стадіях її використання.

Автор | 2021-10-10T23:07:11+00:00 25 Червня, 2020|Огляд та технології|0 коментарів