Полімерні матеріали – Зшитий поліетилен (PEX)

Матеріал PE-X

Матеріал PE-X отримують шляхом зшивання поліетилену (PE). Початковою сировиною є високомолекулярний поліетилен високої щільності з лінійною структурою і підвищеною міцністю. З цієї причини вже сам вихідний матеріал характеризується високими ударною міцністю і ударною в’язкістю.

Для зшивання поліетилену використовуються різні методи. Труби Ізоком виготовляються з використанням пероксидного зшивання. Даний вид зшивання відбувається із застосуванням пероксидов при високій температурі і високому тиску. При цьому окремі молекулярні ланцюжки поліетилену з’єднуються в єдину тривимірну структуру. Для зшивання при високому тиску характерно перебіг процесу в розплаві, тобто вище точки кристалізації. Процес зшивання протікає в екструдері в ході формування труби і забезпечує рівномірно високий відсоток зшивання по всьому її поперечному перерізу, навіть у товстостінних труб. Поліетилен, зшитий пероксидним методом, позначається PE-Xa.

Внутрішній шар універсальних труб Ізоком, який стикається з протикаючим по ним середовищем, складається також із зшитого поліетилену. Однак, в даному випадку зшивання відбувається за рахунок опромінення електронними променями готової труби. Поліетилен, зшитий електронним опроміненням, позначається як PE-Xc.

Властивості матеріалу

За рахунок зшивання поліетилену його властивості значно поліпшуються:

Корозійна стійкість:

Відсутність поверхневої корозії, а також утворення тріщин при напрузі;

Відсутність відкладень:

Матеріал труб PE-X не сприяє утворенню на своїй поверхні твердих відкладень, тобто не викликає заростання труб;

Погана провідність звуку:

Значно слабкіше звук, в порівнянні з металевими трубами;

Володіє пам’яттю форми

Стійкість до високих температур і тиску;

Висока стійкість до абразивного зносу;

Дуже висока ударна в’язкість навіть при низьких температурах;

Низька теплопровідність;

Токсикологічна і фізіологічна безпеку.

Автор | 2021-10-10T22:30:34+00:00 20 Серпня, 2020|Огляд та технології|0 коментарів