Прокладка теплової мережі в ППУ ізоляції

Вартість опалення здебільше визначається якістю теплових мереж. Мають значення правильний вибір діаметра труб, глибина прокладки, а також параметри ізоляції. Виконати всі необхідні розрахунки та якісно здійснити монтаж зможуть тільки професіонали. “Ізоком Україна” займається ремонтом і прокладанням теплових мереж в ППУ-теплоізоляції. Великий досвід в даній сфері і наявність в штаті кваліфікованих фахівців дозволяють нам забезпечувати високий рівень виконання найскладніших проектів, а застосування якісних сучасних матеріалів – досягти чудових техніко-експлуатаційних параметрів теплової магістралі.

Конструктивні особливості

За призначенням теплові мережі діляться на наступні різновиди:

 • Розподільні. Призначені для подачі теплоносія в окремі будівлі;

 • Магістральні. Їх прокладка здійснюється на базових лініях в населених пунктах.

Залежно від типу мережі можуть складатися з наступних конструктивних елементів:

 • труб, з’єднаних зварним або фланцевим способом;

 • арматури (запірної, регулюючої) та компенсаторів;

 • дренажних, повітряспускних пристосувань;

 • опори для трубопроводів та ін.

Централізоване теплозабезпечення передбачає замкнуту систему труб, по якій циркулює теплоносій (найчастіше – вода, оскільки вона характеризується високою акумулюючої здатністю). У простих системах є одна головна магістраль, в більш складних – кілька.

Особливості та переваги ППУ ізоляції
К проектуванню і прокладанню мереж висуваються підвищені вимоги, що обумовлено значним робочим тиском і температурою теплоносія. А характеристики ізоляції визначають рівень тепловтрат на трасі. Ми пропонуємо застосовувати ППУ – теплову ізоляцію з пінополіуретану (коспозиції на основі циклопентану “c-pentane”). У порівнянні з традиційними матеріалами, використовуваними при прокладці подібних ліній, він забезпечує наступні базові переваги:

 • зменшення тепловтрат до 40%;

 • збільшення терміну служби – для ППУ становить близько 50 років замість звичайних 10-15;

 • зменшення ремонтних витрат (в 3 рази).

Способи прокладки теплотрас з ППУ ізоляцією
Перед прокладкою наші фахівці аналізують тип і склад грунту, кліматичні особливості місцевості, вивчають розташування існуючих комунікацій та інші нюанси. На підставі цього вони проектують теплову мережу, визначають обсяг робіт. Схема прокладки труб повинна виконуватися за найкоротшим маршрутом з метою оптимізації витрат на будівництво теплотраси. Також необхідно, щоб вона проходила паралельно існуючих комунікацій або вище їх. Це дозволить запобігти пошкодженню діючих ліній.

За способом монтажу теплові мережі поділяються на такі види:

 • Надземні. Труби розташовуються вище рівня землі, на спеціалізованих опорних конструкціях. Дана схема найчастіше використовується на виробничих територіях, за межами населених пунктів. Вона є рекомендованою і при високому заляганні грунтових вод;

 • Підземні. Трубопроводи можуть прокладатися в каналах (напівпрохідних, прохідних або непрохідних) або без них. Якщо повітря в каналах прогрівається до температури 50 ° С і більше, необхідно передбачити механічну або природну вентиляцію.

Застосування труб в готовій ППУ-оболонці дозволяє відмовитися від канального способу прокладки, заощадивши близько 35 ± 5% коштів на одному тільки монтажі. Це обумовлено технічними особливостями комплектуючих тепломережі. Труби поставляються із заводу вже в ППУ-ізоляції, їх діаметр варюється, що забезпечує вибір елементів для конкретної магістралі. Сама прокладка здійснюється швидко і просто: окремі заводські блоки труб укладаються в підготовлену траншею за допомогою автокрана і з’єднуються між собою зварним методом. У міру необхідності облаштовуються додаткові споруди, траншеї засипаються. Після монтажу здійснюється тестування та запуск магістралі в експлуатацію.

Автор | 2021-10-10T23:10:43+00:00 22 Червня, 2020|Монтаж|0 коментарів