Пуск теплових мереж

Пуск теплових мереж проводять відповідно до “Правил технічної експлуатації тепловикористовуючих установок і теплових мереж” з дотриманням техніки безпеки для персоналу пускової бригади слюсарів-сантехніків відповідно до “Правилам техніки безпеки при експлуатації тепловикористовуючих установок і теплових мереж”.

Перед пробним пуском теплоносія в зовнішню мережу теплотраси теплові мережі розбивають на ділянки, як показано на малюнку.

Розбивка теплових мереж на дільниці

I – ділянка теплових мереж з колодязями 1, 8, 12, 16;

II -ділянку з колодязями 1, 2, 3, 4;

III – ділянка з колодязями 8, 7, 6, 5;

IV -ділянку з колодязями 12, 11, 10, 9;

V -ділянку з колодязями 16, 15, 14, 13;

VI – ділянку з колодязями 1, 17, 18, 19, 20, 21, 22

Схема I ділянки теплових мереж

Короткі дані по зображенню:

9 – спускник

19, 20, 17, 18 – повітряник

14 – перемичка

Всі інші позиції – запірна арматура (кульові крани).

Отже, приступимо до запуску теплових мереж. Розпишемо програму пуску і прогріву теплової мережі, щоб було зрозуміліше. Починають пуск теплових мереж з I ділянки. При цьому засувки на відгалуженнях теплопроводів 1, 2, 8, 7, 10, 11, 12, 13, 15, 16 повинні бути закриті. Спускний штуцер з краном 9 в ТК-1 повинен бути також закритий, крани з воздушником 19, 20, 17, 18 необхідно відкрити, а також відкрити кран на перемичці 14 в кінці ділянки I теплової мережі в ТК-16.

Керівник пускових робіт повинен в ТК-8 та ТК-16 поставити слюсарів-сантехніків для видалення повітря з теплопроводів при заповненні їх водою. Крім того, призначити слюсарів-обхідників для огляду з’єднань теплопроводів, стану запірної арматури та для усунення несправностей і подачі сигналів в разі виявлення витоків, які неможливо усунути без припинення заповнення теплопроводів водою. Теплові мережі I ділянки заповнюють через зворотний теплопровідності 21, відкривши для цього засувки 3, 4, 6, а також кран 9 на спускному штуцере в ТК-1. Температура води, що подається джерелом теплопостачання через зворотний теплопровідності, не повинна бути вище 70°С. Щоб уникнути порушення щільності з’єднань теплопроводів підвищення температури мережної води в теплової мережі не повинно перевищувати 30° в 1 годину. Заповнення теплопроводів мережною водою з температурою вище 70 °С може призвести до різкого розширення металу і вигину теплопроводів, так як при первинному надходженні гарячої води її потік почне більше прогрівати нижню частину теплопроводів, створюючи в цьому випадку нерівномірне температурне розширення металу. Вигини, в свою чергу, можуть порушити герметичність зварних, фланцевих та різьбових з’єднань теплопроводів.

Для заповнення I ділянки – засувку 4 відкривають повністю, а засувку 3 відкривають плавно, поступово збільшуючи потік води, що надходить в зворотній теплопровідності. Слюсарі-сантехніки у повітряних кранів стежать за виходом повітря з теплопроводів і як тільки почне виходити з повітряників вода, крани на них закривають. Заповнює зворотний теплопровідності вода проходить через перемичку з краном 14 в ТК-16 і заповнює подає теплопроводу 22. Вихід води з спускного штуцера з краном 9 вкаже на те, що теплопровод заповнюється водою. Після цього кран слід закрити і знову повторити видалення повітря з теплопроводів. Для створення циркуляції мережної води на даній ділянці теплових мереж потрібно плавно відкрити засувку 5. Таким чином, I ділянку теплових мереж запущено в роботу. Слід зазначити, що видалення повітря з теплопроводів протягом декількох годин після пуску їх в роботу повторюється.

Слюсарі-обхідники після початку циркуляції мережної води в теплопроводах ділянки перевіряють стан запірної арматури, з’єднань теплопроводів і місць, де раніше був проведений ремонт. Перевірка вважається закінченою, коли запірна арматура і з’єднання теплопроводів знаходяться в задовільному стані. Помічена слюсарями-обхідниками вода, що протікає в з’єднаннях теплопроводу або з сальника арматури повинна бути негайно усунена. Якщо її залишити без уваги, то подальше розмивання водою сальника арматури, прокладки фланцевого з’єднання або зварного шва з’єднання теплопроводів може через деякий час стати порушити теплоізоляцію теплопроводів. Крім того, мережева вода стане причиною прискорення зовнішньої корозії теплопроводів. Для твердої переконливості потрібно перевірити ще раз, чи закритий спускний штуцер з краном 9, так як незакритий або мало закритий кран може привести до заповнення водою каналів і теплофікаційних камер, а також підвалів житлових будинків. Заповнивши мережною водою I ділянку теплових мереж і пустивши його в роботу, приступають до пуску в роботу інших ділянок теплових мереж.

От і все. Нічого складного немає в пуску теплових мереж. Сподіваємось стало зрозуміло, які існують основні операції при пуску водяних теплових мереж.

Автор | 2021-10-10T21:56:24+00:00 18 Вересня, 2020|Проектування|0 коментарів