Ремонт теплових мереж

Ремонт тепломереж є комплексом організаційних технічних заходів з метою підтримки, відновлення або поліпшення їх експлуатаційних характеристик. Крім того, метою ремонту може бути модернізація: наприклад, заміна теплоізоляції з мінеральної вати на пінополіуретанові шкаралупи (шкаралупи ППУ) або заміна труб на попередньоізольовані труби.

ППУ дозволяє забезпечити відповідність сучасним вимогам по рівню тепловтрат, вологостійкості, антикорозійного захисту та ін. Ремонт може стосуватися як окремих деталей і елементів конструкції, так і всього трубопроводу.

Ремонт тепломережСвоєчасно і якісно проведений ремонт теплових мереж забезпечує можливість повернення їх технічного стану в близьке до початкового, продовжити термін корисного використання і кардинально зменшити ймовірність виникнення аварій і позаштатних ситуацій. Іншими словами, нормальна робота (безаварійна, безперебійна і економічна робота в штатному режимі) теплових мереж – власне трубопроводів, котельного, насосного і розподільного обладнання та ін. Залежить не тільки від правильної експлуатації, а й від повноти і своєчасності проведених ремонтних робіт.

Ремонт може бути аварійним (в разі необхідності усунення нештатних ситуацій), і планово-попереджувальним (ППР). ППР тепломереж включає регулярні огляди і власне ремонти, які, в свою чергу, можуть бути профілактичними, поточними або капітальними.

Періодичні огляди, як випливає з їх назви, проводяться регулярно, через тимчасові інтервали, передбачені затвердженим графіком. Їх метою є моніторинг та контроль стану тепломережі, а також виявлення потреб в ремонтних роботах.

Поточний і капітальний ремонт відрізняються за характером та обсягом робіт в процесі усунення виявлених несправностей, а також суму необхідних витрат (капіталовкладень).

Профілактичний ремонт не передбачає припинення експлуатації тепломережі: мова може йти лише про короткочасні відключення окремих її ділянок. Зазвичай в процесі профілактичного ремонту ліквідуються витоки теплоносія, незначні, що не вимагають заміни несправності запірної і запірно-регулюючої арматури. Проводиться очищення фільтр-грязьовиків, набивка сальникових ущільнювачів і т.д., а також лагодження кріплень, теплоізоляції і елементів, безпосередньо не впливають на процес теплопостачання.

Проведення ремонтних робіт (крім аварійних) передбачає наявність графіка. Відзначимо, що до недавнього часу графік ремонту тепломереж та обладнання складався, виходячи з діючих нормативів – наприклад, рекомендованих міжремонтних термінів. Практика, проте, показала, що подібний підхід часто неефективний: ресурси спрямовуються на виконання робіт, які не мають високого пріоритету, в той час як дійсно необхідні роботи залишаються невиконаними. На сьогоднішній день перевага віддається планування на основі фактичних даних оглядів, шурфовок, опрессовок та ін.

Автор | 2021-10-10T22:33:13+00:00 19 Серпня, 2020|Монтаж, Проектування|0 коментарів