Теплоізоляція опалювальних трубопроводів

Теплоізоляція опалювальних трубопроводів – це захід щодо зменшення втрат тепла в опалювальних системах, які просто неминучі в холодну пору року. Ефективна і довговічна експлуатація трубопроводів, збереження встановленої температури в опалювальній мережі, усунення ризику утворення конденсату, запобігання замерзання води та утворення корозії – все це входить в основні функції теплоізоляційних матеріалів.

Види теплоізоляційних матеріалів

Вибір того чи іншого виду теплоізоляційного матеріалу залежить, перш за все, від сфери його застосування та останніх тенденцій у галузі теплоізоляції. Так, наприклад, поява нових, більш удосконалених матеріалів деколи є остаточним аргументом на користь вибору саме його в якості теплоізоляційної основи для опалювальних трубопроводів. Розглянемо основні матеріали, галузі та актуальність їх застосування.

Раніше для теплоізоляції опалювальних трубопроводів застосовувалася мінеральна вата та скловата. Не дивно, що подібні матеріали протягом довгого часу користувалися успіхом.

Теплоізолятори, до складу яких входить мінеральна вата (наприклад, кам’яна вата), мають досить переваг. це:

  • високий рівень термостійкості (до 6500 С);
  • стійкість до хімічних речовин;
  • низький ступінь водопоглинання (при обробці спеціальними складами);
  • відсутність токсичності.

Місце застосування подібних утеплювачів – теплоізоляція опалення гарячого та холодного водопостачання. Такий матеріал використовують також для монтажу на трубах, які піддаються постійному нагріванню (наприклад, пічні димоходи). Однією з різновидів теплоизоляторов з мінеральною ватою є скловата.

Скловата

Скловата застосовна для ізоляції наземних комунікацій. Вона стійка до вібрації, хімічних і біологічних впливів, а також має тривалий термін служби. Виготовлена ​​на основі бій скла або штапельного волокна, скловата випускається товщиною 3-4 мкм в рулонах завдовжки 1550-2000 мм. Утеплювач має низьку щільність і застосовується для трубопроводів з температурою нагрівання не вище 1800 С.

Теплоізоляція опалювальних трубопроводів в приміщеннях може здійснюватися за допомогою таких матеріалів як спінений поліетилен, спінений каучук, пінополістирол, пінопласт і пеноизол, піноскло.

Спінений поліетилен

Спінений поліетилен являє собою трубку, що має певний діаметр і оснащену надрізом. Це екологічно чистий, абсолютно нешкідливий, стійкий до вологості і перепаду температур матеріал, який використовується для утеплення труб холодного та гарячого водопостачання та опалення.

Спінений каучук

Застосуємо в приміщеннях, де існує висока ймовірність контакту утеплювача з іскрами або відкритим полум’ям. Каучук – еластичний, вогнестійкий і схильний до самогашенію матеріал, що робить сферу його застосування набагато ширше.

Пінополістирол

Являє собою дві з’єднані половинки. З’єднання відбувається способом «шип-паз», що виключає утворення так званих «містків холоду» в теплоізоляційному шарі. А це, в свою чергу, збільшує термін служби утеплювачів з пінополістиролу до 50 років.

Пінопласт та піноизол

Пінопласт не поглинає вологу, має значний термін експлуатації (50 років і більше), хорошу звукоізоляцію, термостійкість і несхильність займання. Дані переваги роблять пінопласт широко застосовується в промисловому будівництві матеріалом. Пінзеля має схожі з пінопластом властивості, однак випускається в рідкому вигляді. При нанесенні на труби не залишає «прогалин» і забезпечує герметичність системи після висихання.

Піноскло

Це безпечний утеплювач, до складу якого входять скла пористої структури. Піноскло безусадкова, міцне і довговічне, негорючий, стійкий до хімічних середовищ і парам, а також з легкістю переносить нашестя гризунів.

Не секрет, що щорічно на опалення і збереження тепла витрачаються величезні кошти, тому що левова частка виробленої теплової енергії йде на обігрів навколишнього середовища, гублячись під час транспортування. Саме тому питання енергозбереження стоїть сьогодні особливо гостро. Один з варіантів вирішення проблеми – ефективна і якісна ізоляція трубопроводів.

На правильний вибір оптимальних ізоляційних матеріалів впливають такі вимоги: щільність, стисливість, теплопровідність, паронепроницаемость, негорючість, водовідштовхувальна здатність, а також звукоізоляційні характеристики. Всім ці вимоги задовольняє пінополіуретан (ППУ).

Пінополіуретан

Пінополіуретан є конструкцією жорсткої форми, що складається з ребер та стінок. Він дуже міцний та добре утримує тепло всередині трубопроводу ТОВ «Ізоком» виробляє різні види ПІ-труб та ПІ-фасонних виробів, які відрізняються високою якістю, довговічністю та здатністю скорочувати тепловтрати в порівнянні традиційними матеріаламі.

Рідка теплоізоляція

Альтернативою всім перерахованим вище утеплителям є теплоізоляційна фарба. Вона складається з піноскла, мікросфери з кераміки, перліту та інших теплоізоляційних матеріалів. Покриття трубопроводу шаром в 2 мм подібної фарбою по ефективності рівнозначно кільком шарам мінеральної вати або пенополістрірола. Фарба не має запаху, безпечна дл навколишнього середовища і людини, захищає метал від корозії, і може бути застосована для побутових цілей і в умовах промисловості та виробництва. Фарба виготовляється у вигляді аерозолю, що значно спрощує монтаж трубопроводу. Це нова технологія, яка може бути вдало використана як додатковий елемент ізоляції для зменшення тепловтрат від кранів в колодязях, а також труб всередині будівель. Однак подібні технології поки проходять дослідження та тестування.

Автор | 2021-10-10T23:40:40+00:00 7 Квітня, 2020|Корисне про продукцію|0 коментарів