Тепломережі: у чому секрет довголіття?

У сучасному світі, далеко не рідкість, коли тепломережі «прориває», але що ж зробити, щоб такого не сталося? У цьому питанні є 3 найважливі чинники.

 1. Правильний вибір труби

Вибір насправді не великий, якщо стоїть завдання виконати заміну 1 раз та на довго – варто вибирати попередньо ізольовані труби. Які ж переваги є у такого рішення:

 • У порівнянні з традиційними виробами – служать майже в чотири рази довше (термін експлуатації збільшився з 15 до 50 років);
 • 3% – теплові втрати, а традиційні труби втрачають близько 30%;
 • Статистично доведено, що використання ППУ труб знижує витрати на обслуговування теплотрас і ремонти в 3 рази;
 • Матеріал стійкий до корозії та будь-якого хімічного впливу;
 • Повністю безпечні для здоров’я людини.

Якщо ще й обрати не просто попередньо ізольовані труби, а зупинитися на їх гнучкому варіанті, тоді можливо уникнути ще і таких проблем, як:

 • Тривале відключення гарячої води для профілактичних робіт. Профілактичні роботи не потрібні;
 • Проблеми прориву через просідання грунтів – завдяки гнучкості дана проблема виключена;
 • Довготривалий монтаж – для монтажу гнучких труб необхідно всього 2 спеціаліста та 1 день при готовому котловані.
 1. Виконання стиків та їх ізоляція

Неякісна ізоляція стиків – вірний спосіб запустити процес корозії сталевих труб, що призведе до «вибуху» як раз в місці з’єднання.

У попередньо ізольованих труб стикувальна конструкція складається з металевої труби, спеціального захисного шару з пінополіуретану та додаткової захисної оболонки. Головне завдання для фахівців – це реалізувати ізоляцію стику так, щоб теплотраса стала єдиним цілим.

Якщо обирати гнучку попередню ізольовану трубу, то кількість стиків в рази менше, завдяки довжині, яку спочатку постачає виробник. Більш того, матеріали дозволяють зробити процес з’єднання та ізоляції практично безшовним.

 1. Проведення профілактичних робіт

Для того щоб вся система «видихнула» після опалювального сезону та для проведення якісної профілактики перед запуском – необхідно робити спеціалізовані «продувки».

Гнучка попередньо ізольована труба дозволяє реалізовувати профілактичні роботи за 1 день. Це дозволяє значно заощадити час та не залишати людей без горячої води.