Для яких випадків монтажу трубопроводів застосовується термоусадкові муфти?

Термоусадкові муфти – це манжети з поліетилену, якими ізолюються стики сталевих труб для забезпечення герметичності, гідроізоляції та захисту від корозії.

Термозбіжна муфта для ізоляції зварних з`єднань трубопроводів. Для вирішення всіх питань герметичності, трубопроводи ізолюють поліуретаном, який, на сьогоднішній день, є найефективнішим вологостійким ізоляційним матеріалом.

Особливості застосування

Часто для прокладки різних трубопроводів використовують сталеві труби, однак таке рішення тягне за собою ряд проблем:

  • сталь нестійка до корозії, механічних впливів і хімічно активних речовин;

  • вона є прекрасним провідником для блукаючих струмів;

  • сталь стикується з допомогою зварних швів, які досить швидко можуть прийти в непридатність, особливо в умовах підземної прокладки.

Якщо говорити про сам пристрій труб, то вони покриваються поліуретанової ізоляцією спочатку не по всій довжині.

труби Ізоком

Кінець попередньоізольованої труби для зручності подальшої зварювання залишають відкритими.

Довжина такого відступу прямо залежить від діаметра труби: для труб діаметром до 219 мм – 150 мм, від 220 – 210 мм. Такі вироби умовно називають труби ППУ (пінополіуритановий). Саме для ізоляції зварних стиків труб ППУ використовують термоусадкові муфти (ТУМ), які виготовляються з того ж матеріалу (поліетилену), що і ізоляція самих елементів трубопроводу.

Переваги термоусадкових муфт (ТУМ)

Спосіб гідроізоляції зварних стиків за допомогою ТУМ має безліч переваг перед іншими засобами ізоляції:

  • Дана технологія не вимагає особливих знань або навичок, а так само спеціального обладнання. Все, що вам знадобиться для роботи – газовий пальник.

  • Сам процес монтажу з використанням ТУМ досить простий і займає набагато менше часу, ніж аналогічні процеси з використанням інших технологій.

  • Цей виріб може використовуватися для ізоляції стиків трубопроводів каналізації, холодної і гарячої води. Так само ТУМ використовують для монтажу трубопроводів з тиском до 16 атмосфер.

  • Пінополіуретан універсальний. Його використовують для відновлення цілісності ізоляційного кожуха ППУ на теплотрасах, паропроводах і кріогенних системах.

  • Це виріб стійкий до корозії і хімічного впливу.

  • Термоусадні муфти забезпечують високу герметичність зварних стиків труб ППУ.

  • Дана технологія монтажу дозволяє значно продовжити термін служби трубопроводу, а так само скоротити витрати і час на ремонтні роботи в майбутньому.

Термоусадкова манжета випускається в широкому діапазоні величин – від 110 до 1200 мм в діаметрі. Це дозволяє використовувати її при облаштуванні як побутових, так і промислових трубопроводів.

муфта

Термозбіжні муфти для ізоляції зварних стиків трубопроводів теплотраси ТУМ поставляються на будівельний ринок в комплекті з двома допоміжними ізоляційними рідкими компонентами. Вони потрібні для герметичного заповнення просторів між комплектуючими.