Типи застосування ізоляційних труб

Труби з додатковим покриттям користуються підвищеним попитом. Вони менш схильні до негативних атмосферних факторів і впливу води. При значних тисках і серйозних навантаженнях застосовується ВУС ізоляція – вельми посилена. Завдяки своїм позитивним характеристикам такі труби широко застосовуються в нафтовому комплексі, в системах водо- і газопостачання, опалення та іншому.

Залежно від особливостей використання труб з ізоляцією виділяють кілька різновидів:

  • Теплоізоляція трубопроводів з метою забезпечення заданої температури на поверхні ізоляції. Проводиться при необхідності убезпечити персонал шляхом зниження тепловиділення з поверхні труб в приміщення. Необхідне зменшення температури регламентується СНиП 2.04.14-88. Щоб мінімізувати товщину захисного шару, фахівці рекомендують використовувати неметалеві покриття, наприклад, ППУ ізоляцію;

  • Теплоізоляція трубопроводів з метою запобігання замерзання рідини, що в них міститься. Ізоляційні шар повинен захистити систему від розмерзання в разі зупинки руху рідини. Особливо актуальна ця проблема для трубопроводів малих діаметрів з невеликим запасом акумульованого тепла. Товщина теплоізоляції розраховується індивідуально, при цьому враховуються температури навколишнього середовища і рідини, що транспортується, матеріал і товщина стінок труби, внутрішній діаметр, ряд інших факторів;

  • Теплоізоляція трубопроводів з метою запобігання конденсації вологи на поверхні. Утворені на трубах крапельки води сприяють активації корозійних процесів, стають середовищем розмноження бактерій і грибків. ППУ ізоляція забезпечить збереження обладнання і незначно збільшить товщину.

  • Теплоізоляція трубопроводів водяних теплових мереж двотрубної підземної канальної прокладки. Така ізоляція дозволяє знизити втрати тепла на трасі до 7%, а також зменшити температури комунікацій (пари або гарячої води) для їх більш безпечного використання. Також вона мінімізує ймовірність замерзання рідини і забезпечує нормальне функціонування мереж в зимовий період.
    При виборі труб фахівці рекомендують віддавати переваги виробам із заводською теплоізоляцією. Контроль якості на підприємстві гарантує відсутність дефектів. Використання полімерних матеріалів (без оцинковки) і висока міцність покриття захистить систему від вандалів.

Автор | 2021-10-10T20:33:11+00:00 10 Жовтня, 2021|Монтаж, Огляд та технології|0 коментарів