Труби PEX – історія виникнення сучасного матеріалу

Труби РЕХ в якості альтернативи металевим аналогам в світі почали використовувати в 1960 роки. З тих пір цей матеріал завдяки цілому ряду своїх переваг встиг завоювати велику популярність в різних країнах, в тому числі і в Україні.

Історія матеріалу почалася в 1933 році, коли англійськими дослідниками був випадково відкритий поліетилен. У 1939 році був запущений перший завод з його виробництва, і в період Другої Світової війни поліетилен застосовувався в конструкції британських бомбардувальників. Новий матеріал був виявлений в уламках англійських літаків німецькими вченими, які почали використовувати його в субмаринах.

У 1954 році компанія «Hoechst» першої в світі виготовила і визнала трубу з високоякісного поліетилену (HDPE).

BASF

Компанія B.A.S.F.

У 1950-ті роки дослідники почали шукати формули «перехресних зв’язків» молекул, які могли б поліпшити еластичність труб з поліетилену. У 60-ті роки варіант вирішення цієї проблеми був запропонований компанією «B.A.S.F.», однак для «зшивання» молекул використовувалася активна радіація, тому масове виробництво таких матеріалів могло бути небезпечним. Ще одним недоліком методу була висока вартість виробництва.

Паралельно з цим вчений Томас Енгель винайшов і запатентував інший спосіб виготовлення труб із зшитого поліетилену – метод був досить безпечним і менш дорогим. Патенти на використання цього відкриття дослідник продав кільком компаніям з

golan

Компанія GOLAN

Південної Кореї, Німеччини та Японії. У 1970 році патент купила компанія «GOLAN» з Ізраїлю, яка почала виробляти РЕХ труби спочатку для внутрішнього ринку, а потім і для експорту в Німеччину і Північну Америку.

В останні десятиліття 20 століття технологія продовжувала активно розвиватися. Так, в 1984 році інженером Томашем Леманном були опубліковані перші стандарти для труб із зшитого поліетилену. З 2000 року труби, вироблені за цією технологією, почали використовуватися в Росії. За останні 15 років цей матеріал встиг стати досить популярним і в нашій країні і завоював помітне місце на ринку.

Дослідження декількох поколінь вчених привели до того, що сучасні труби із зшитого поліетилену мають цілу низку унікальних переваг. Серед них можна відзначити високу еластичність, шумоізоляцію, здатність до стиснення і розширення, стійкість до низьких температур, мінеральним відкладенням, корозії, розколювання і розтріскування.

Автор | 2021-10-10T21:33:41+00:00 26 Жовтня, 2020|Монтаж, Огляд та технології|0 коментарів