Особливості труби в ізоляції ППУ ПЕ

Труби в ізоляції ППУ ПЕ (сталеві труби з теплоізоляцією зі спіненого пінополіуретану в поліетиленовій оболонці) призначені для прокладки і монтажу трубопроводів тепломереж з розрахунковим тиском робочого середовища до 1,6 МПа і розрахунковj. температурою в інтервалі від -190°С до 130°С методом безканальної підземної або надземної прокладки. Для контролю стану і визначення аварійних ділянок труби оснащуються детекторами оперативно-дистанційного контролю (ОДК).

Конструктивно ізоляція ППУ ПЕ являє собою своєрідну «трубу в трубі»: всередині – сталева труба, потім шар теплоізоляції з пінополіуретану (ППУ) і, нарешті, зовнішня оболонка (поліетиленова (ППУ-ПЕ) – для гідроізоляції труби при підземній укладанні або оцинкована (ППУ -ОЦ) – для надземної прокладки). Найчастіше дані труби застосовуються для організації теплових і опалювальних систем, водопостачання, газопроводів і т.п. Випускаються такі труби довжиною до 12 метрів.

Використання в тепломережах і трубопроводах труб в ППУ в ізоляції має наступні переваги перед іншими сучасними аналогами:

  • Підвищення терміну служби тепло- або трубопроводу до 30 років

  • Зниження теплових втрат, так як коефіцієнт теплопровідності пінополіуретану дуже незначний

  • Зменшення капітальних витрат і термінів запуску при монтажі технологічних трубопроводів (при укладанні труби в грунт, без спорудження захисного каналу)

  • Зниження експлуатаційних витрат і збільшення інтервалу контрольного обслуговування трубопроводу

  • Зменшення кількості позаштатних і аварійних ситуацій завдяки системі оперативного дистанційного контролю, при використанні якої можливо безперервне спостереження за станом ізоляційного шару і точне реагування на пошкодження внутрішнього шлангу виток або гідроізоляційного кожуха, встановлюючи місце аварії з точністю до метра. Жоден існуючий аналог теплоізоляційного покриття трубопроводів аналогічної системи немає.

Автор | 2021-10-10T22:21:06+00:00 1 Вересня, 2020|Огляд та технології|0 коментарів