Вартість організації теплотраси

Кошторис влаштування теплотраси включає в себе проектні та монтажні роботи з урахуванням ціни на матеріали і обладнання. При розрахунку вартості будівництва теплотраси враховують спосіб прокладки трубопроводу, протяжність, розрахункову потужність, кількість допоміжних споруд, складність монтажу. За основу беруть дані, зазначені в проекті.

Нерідко в кошторис додають і інші витрати: розтин асфальтового покриття з подальшим відновленням, благоустрій території, відновлення огорож і т.д. Вплив роблять такі чинники, як рельєф місцевості, можливість перетину з іншими комунікаціями, тип ґрунту, глибина закладання труб і т.д.

Для того щоб розрахувати приблизну вартість прокладки теплотраси за метр, потрібно як мінімум знати спосіб, потужність, навантаження і загальну протяжність. Більш точну цифру визначають в індивідуальному порядку.

Помітна частина вартості теплотраси доводиться на матеріали. Однак в розрахунок доцільно закладати не тільки пряму вартість труб і утеплювача, а й майбутні витрати на обслуговування і підтримку системи в робочому стані. Наприклад, обмотка шаром скловати обійдеться недорого. Однак скоро такий утеплювач почне розсипатися і втрачати первинні властивості. Доведеться додатково витрачатися на розкопки труб і нове утеплення. З урахуванням фактора вартості обслуговування теплотраси найбільш ефективним рішенням є застосування високоміцних гнучких теплоізольованих труб.

 • Обсяг земляних робіт знижується в порівнянні з металевими трубами в 7 разів. ПТІ труби можна прокладати безканальним способом, завдяки чому можна заощадити на залізобетонних каналах і їх подальшому розтині.

 • Легкий монтаж завдяки довгим безперервним відрізках трубопроводу. Вартість монтажу знижується в 8 разів. Труби Ізоком самокомпенсуються, тому відпадає необхідність використовувати кути повороту (колына), нерухомі опори, компенсатори. Бригада з 2-3 чоловік протягом дня здатна здійснити укладання трубопроводу довжиною до 700 метрів.

 • Витрати на благоустрій, експлуатацію та ремонт нижче в 3 рази або взагалі не потрібні. Гнучкі полімерні труби Ізоком можна укладати без розтину асфальту або іншого типу дорожнього покриття, застосовуючи технологію горизонтального буріння.

 • Подача гарячої води з мінімальними тепловтратами. В якості утеплювача використовується пінополіуретан або циклопентан, який володіє найнижчою теплопровідністю, що дозволяє істотно економити енергоресурси та забезпечити рівень теплових втрат – менше 3%. Високі показники міцності на стиск і низьке водопоглинання теплоізоліруещего шару (2%), робить труби Ізоком ідеальним матеріалом при підземному прокладанні.

 • Не піддаються зовнішньої і внутрішньої корозії, відповідно не потрібно антикорозійне покриття. Пластикові труби практично не мають шорсткості, вона в сотні разів менше сталевих, тому протягом усього терміну служби пропускна здатність трубопроводу залишається незмінною.

 • Гнучкість труб. Гнучкість трубопроводу дає можливість легко огинати дерева, комунікації та будівлі, тому їх використання особливо виправдано в умовах міста. За рахунок гнучкості дані труби можна використовувати в різних геологічних умовах і регіонах з підвищеною сейсмічністю (до 9 балів).

 • Герметичність з’єднання. Труба може поставлятися довжиною до 1500 метрів, що істотно знижує кількість стиків, а значить і потенційних місць протікання і аварій.

 • Невелика вага, що дозволяє істотно економити на вантажно-розвантажувальних роботах.

 • Збереження цілісності при замерзанні і перепадах температур. Укладання можна здійснювати без врахування теплового розширення труб.

 • Відсутність спеціальних вимог до експлуатації.

 • Стійкість до агресивного середовища, до впливу води і хімікатів.

 • Довговічність. Тривала безаварійна робота системи 50 років і більше.

Результат – абсолютна водонепроникність, захист від пошкоджень і істотна економія грошей при монтажі, ремонті та експлуатації.

Автор | 2021-10-10T22:15:46+00:00 13 Вересня, 2020|Монтаж, Огляд та технології|0 коментарів