Випробування теплових мереж

Існує декілька видів випробувань теплових мереж:

 • На міцність і герметичність (опресовування). Виконується на етапі виготовлення до нанесення ізоляції. При експлуатації щорічно.

 • На розрахункову температуру. Проводиться: з метою перевірки роботи компенсаторів і фіксації їх робочому положенні, для визначення цілісності нерухомих опор (1р. в 2 роки). Випробування проводяться при виготовленні мереж до нанесення ізоляції.

 • Гідравлічні. Проводяться з метою визначення: фактичних витрат води у споживачів, фактичних гідравлічних характеристик трубопроводу і виявлення ділянок з підвищеним гідравлічним опором (1 раз в 3-4 року).

 • Теплові випробування. Для визначення фактичних теплових втрат (1 раз в 3-4 року). Випробування проводяться за такою залежністю:

Q = cG(t1 — t2) £ Qнорм = ql*l,

де ql – теплові втрати 1м трубопроводу, визначаються по ДБН “Теплова ізоляція трубопроводів і устаткування”.

Теплові втрати визначаються по температурі в кінці ділянки.

Випробування на міцність і герметичність. Існує 2 види випробувань:

 1. Гідравлічні.
 2. Пневматичні. Перевіряється при tн <0 і неможливості підігріву води і при її відсутності.

Гідравлічні випробування.

Прилади: 2 манометра (робочий і контрольний) клас вище 1,5%, діаметр манометра не нижче 160мм, шкала 4/3 від тиску випробування.

Порядок проведення:

 1. Відключити випробувану ділянку заглушками. Відкрити всі байпасні лінії та засувки, якщо їх не можна замінити заглушками.
 2. Встановлюється пробний тиск = 1,25Р роб, але не більше робочого тиску трубопроводу Ру. Витримка 10 хвилин.
 3. Тиск зменшується до робочого. Витоку контролюються по: падінню тиску на манометрі, явним витокам, характерним шумам, запотіванню труби. Одночасно контролюється стан трубопроводів на опорах.

Техніка безпеки: під час огляду забороняється спускатися в траншею; не потрапляти під струмінь повітря.

Пневматичні випробування забороняється проводити для: надземних трубопроводів; при поєднаної прокладці з іншими комунікаціями.

При випробуванні забороняється використовувати чавунну арматуру.

Прилади: 2 манометра, джерело тиску – компресор.

 1. Заповнення зі швидкістю 0,3 МПа / год.
 2. Візуальний огляд при тиску Р ≤ 0,3Ріспитан., Але не більше 0,3 МПа. Рісп = 1,25Р раб.
 3. Тиск підвищується до Ріспитан, але не більше 0,3 МПа. Витримка 30хв.
 4. Зниження тиску до Рраб, огляд. Витоки визначаються за ознаками: зменшення тиску на манометрах, шум, пузиріння мильного розчину.

Техніка безпеки: під час огляду забороняється спускатися в траншею; не потрапляти під струмінь повітря.

Випробування на розрахункову температуру. Випробовуються теплові мережі з d ≥100мм. При цьому в трубопроводі повинна бути розрахункова температура і в обробці НЕ більше 1000С. Розрахункова температура витримується протягом 30 хвилин, при цьому збільшення і зниження температури не повинна бути більше 300С / год. Цей вид випробувань проводиться після проведення опресовування мереж і усунення поривів.

Випробування для визначення теплових і гідравлічних втрат. Це випробування проводиться на циркуляційному контурі складається з прямого та зворотного трубопроводів і перемички між ними, всі прилади відгалуження від’єднуються. У цьому випадку зменшення температури по руху по кільцю обумовлюється тільки тепловими втратами трубопроводів. Час випробування становить 2tк + (10-12год.), Tк – час пробігу температурної хвилі по кільцю. Температурна хвиля – збільшення температури на 10-200С вище випробувальної по всій довжині температурного кільця, встановлюється спостерігачами і фіксується зміна температури.

Випробування на гідравлічні втрати проводиться на двох режимах: при максимальній витраті і 80% від максимального. По кожному з режимів має бути знято не менше 15 показань з інтервалом в 5 хвилин.

Автор | 2021-10-10T23:17:05+00:00 3 Червня, 2020|Монтаж|0 коментарів