Виробники труб. Про що потрібно пам’ятати при покупці

ГПІ труби є, на даний момент, одним з найбільш популярних варіантів для теплотрас в Україні. Але, на жаль, даний попит призвів до того, що на території країни утворилася велика кількість несертифікованих імпортерів та виробників з вторсировини.

Для того щоб не потрапити в халепу і не придбати трубу, яку через 3-4 роки доведеться міняти – необхідно звертати увагу при покупці на:

  • Вторинна сировина. За законодавством України використовувати вторинну сировину взагалі заборонено законом. Але, на жаль, досить велика кількість компаній нехтують цим юридичним «нюансом». Що необхідно запросити в компанії для підтвердження відсутності вторинної сировини:
    1. Сертифікат відповідності на території України;
    2. Свідоцтво від технічної компетентності;
    3. Декларацію про відповідність.
  • Щільність ізоляції і використовуваний спінювач. Основна мета використання піноутворювача – це щільна зв’язка всіх елементів труби, щоб уникнути корозії і тепловтрат. Якщо внутрішні частини будуть не щільно прилягати або, наприклад, з плином часу, відшаровуватися один від одного – вірогідна поява конденсату і блукаючих струмів. Як цього уникнути?

Попросіть постачальників показати трубу в розрізі, а ще краще взяти в руки їх зразок. Якщо будь-які елементи піддаються і рухаються, то шукайте постачальника краще.

Приклад-порівняння неякісного «вспінювача»:

Всі елементи легко рухливі та можуть пропускати повітря та конденсат.

Повністю цілісна конструкція, яка навіть при спеціальному розрізі залишає елементи вспінювача щільно «прилиплим» до стінок труби.

  • Устаткування для стикування труб та ізоляції. Насторожувати має ручне проведення стиковки. Наприклад, компанія «Ізоком Україна» використовує повністю автоматизоване обладнання, яке виключає людський фактор. Чим в даному процесі загрожує людський фактор? Протягом перших 2-х тижнів стається біля 99% «прориву» труби в місцях стикування.

Запитайте у компанії постачальника фото або відео докази автоматизації даного процесу або, на крайній випадок, гарантію з заміною (або поверненням коштів) при прориві на стиках труб.

Всі вищевказані нюанси безпосередньо впливають на ціну. Тому, якщо ціна нижча за середньоринкову – обов’язково зверніть увагу на деталі і запросіть всю інформацію про постачальника.