Захист тепломережі від корозії

Корозія підземного трубопроводу є однією з основних причин його розгерметизації внаслідок утворення тріщин та розривів.

Корозія металів, тобто їх окислення, – це перехід атомів металу з вільного стану в хімічний, іонний. При цьому атоми металу втрачають свої електрони, а окислювачі приймають їх.

Корозія може бути внутрішня і зовнішня. Внутрішню корозію викликає кисень, що міститься в мережевій воді, він потрапляє з подпиточною водою через нещільності устаткування і присоса повітря.

Методи попередження внутрішньої корозії:

  • в тимчасово відключених трубопроводах слід забезпечити повне видалення вологи;

  • підтримувати в трубопроводах надлишковий тиск не нижче 0,5 МПа, щоб не було підсмоктування повітря;

  • організувати видалення повітря у верхній точці;

  • застосовувати інгібітори корозії.

Зовнішня корозія є наслідком електрохімічних реакцій, що виникають під дією навколишнього середовища: метал реагує з активними газами і рідинами навколишнього середовища. Електрохімічна корозія викликає блукаючий потенціал між грунтом і трубопроводом, джерелом блукаючих струмів є трамвайні колії, силові кабелі. Труби мають менший опір, тому струми проходять через трубопровід і знову йдуть у грунт. Корозія під дією блукаючих струмів протікає швидко, але захоплює невеликі ділянки розсіювання електрики.

Способи захисту від зовнішньої корозії:

  • зниження дій на метали зовнішніх чинників – ізолювання труб від навколишнього середовища (тепло- і гідроізоляція), раціональний вибір траси, тобто видалення від джерел блукаючих струмів і ділянок з агресивним середовищем, відведення зливових і грунтових вод установкою ізоляцією фланців, установка токопроводних перемичок на сальникових компенсаторах і фланцевої арматурі;

  • придушення корозії – застосування покриттів і електрохімічний захист трубопроводів. До останньої належать: катодні і дренажні пристрої.

Контроль за використанням блукаючих струмів

При експлуатації електрозахисних пристроїв, відбувається їх періодичний огляд і контрольне вимірювання потенціалів на захисній ділянці, проводиться 1 раз на 3 роки. На ділянках, де виявлена корозія контрольна перевірка проводиться не рідше 1 разу на рік. Для вимірювання різниці потенціалів між трубопроводами і землею в теплових камерах встановлюються спеціальні прилади. Контроль за зовнішньою корозією проводиться за допомогою розтину ґрунту не рідше 1 разу на 2 роки.

Автор | 2021-10-10T23:15:03+00:00 15 Червня, 2020|Монтаж|0 коментарів